GRIN - Evaluatie van ZARA en H&M. Marketingmix, PR, Corporate Finance Strategie en MVO (2023)

Inhoudsopgave

Product strategie

Prijsstrategie

Plaats- en distributiestrategie

Promotie- en advertentiestrategie

MARKTSEGMENT

PUBLIEKE RELATIES

RESULTATENREKENING EN BALANS

MAATSCHAPPELIJK VERANTWOORD ONDERNEMEN

REFERENTIES

MARKETINGMIX

Marketingmix van Zara en H&M analyseert de 4P's (Product, Prijs, Plaats, Promotie) van het merk en legt hun marketingstrategie uit. Marketingstrategie helpt bedrijven zakelijke doelen en doelstellingen te bereiken, en marketingmix (4P's) is het veelgebruikte raamwerk om de strategieën te definiëren.

Product strategie:

Zara is een van de toonaangevende luxe modelabels ter wereld. Zara's biedt producten voor mannen, vrouwen en kinderen. Het biedt jeans, broeken, tops, rokken, gebreide kleding, T-shirts, schoenen, tassen en accessoires. Dit zijn allemaal de productstrategie in de marketingmix van Zara. Het is een one-stop-oplossing voor iedereen, of u nu formals of causals wilt kopen.

H&M is een kledingwinkel. Het biedt fast fashion kleding voor mannen, vrouwen en kinderen. H&M biedt de volgende kledingmerken in verschillende landen over de hele wereld: Het assortiment omvat alles van designer-samenwerkingen tot alledaagse basics en yogakleding.

Prijsstrategie:

De producten van Zara staan ​​hoog in de mode en zijn laag geprijsd. Het biedt de nieuwste mode tegen veel lagere prijzen in al zijn internationale winkels in vergelijking met andere concurrerende internationale merken. Zara volgt een lage prijsstrategie. Het kan het zich veroorloven om dat te doen, omdat het geen enorme hoeveelheid geld uitgeeft aan advertenties en grondstoffen. Het heeft een algemene lage kostenstructuur in vergelijking met zijn concurrenten.

H&M biedt kleding van hoge kwaliteit voor een premium prijs. In vergelijking met beide merken zijn de prijzen van H&M-producten relatief lager als onderdeel van de prijsstrategie voor de marketingmix. Dit komt door lagere productiekosten en transportkosten bij H&M (de belangrijkste focus ligt op kostenminimalisatie). In vergelijking met Zara biedt H&M meer verscheidenheid aan producten. Gemiddeld kosten H&M-producten $ 25, terwijl die van Zara $ 45 zijn. Hoge kwaliteit en aanzienlijk lagere prijzen trekken de jeugd aan en leiden zo tot meer omzet voor het bedrijf.

Plaats- en distributiestrategie:

Zara heeft een enorm bereik met winkels in 88 landen, met meer dan 6500 verkooppunten. Zara verkoopt ook via haar online winkel. De toeleveringsketen van Zara biedt hen een concurrentievoordeel. Het gebruikt zijn unieke bedrijfsmodel om nieuwe producten en mode in de kortst mogelijke tijd op de markt te brengen. Winkelmanagers sturen twee keer per week bestellingen naar het hoofdkantoor op basis van de verkoopgegevens van de winkel en de voorkeuren van het winkelend publiek.

H&M verkoopt zijn producten via zijn exclusieve winkels in grote steden over de hele wereld (4135 winkels). In sommige landen biedt H&M, als gevolg van wettelijke normen, zijn producten aan via franchisepartners. Het biedt zijn producten ook aan via online winkels waar de klant een keuze kan maken uit de lijst met beschikbare producten en deze via online betaling kan kopen. De producten worden geleverd op het door u opgegeven adres. De producten worden vervaardigd in landen waar goedkope arbeidskrachten beschikbaar zijn om de kosten te drukken. De kleding is ontworpen door H&M en haar andere merken volgens het segment waarop ze zich richten.

Promotie- en advertentiestrategie:

Zara geeft nauwelijks geld uit aan reclame. In tegenstelling tot zijn concurrenten voert Zara geen flitsende campagnes uit. Dit is de reden waarom de advertenties van Zara niet op televisie te zien zijn. Het unieke verkoopargument van Zara is de korte verwerkingstijd, een grote verscheidenheid aan stijlen en betaalbare prijzen. Het vertrouwt op mond-tot-mondreclame en sociale media in plaats van dure marketingtools. Het bereik van Zara op sociale media is vrij uitzonderlijk.

Aangezien de H&M-groep een breed scala aan productportfolio's heeft voor verschillende segmenten, gebruikt het een meerkanaals promotiestrategie in zijn marketingmix. H&M komt met creatieve advertenties die zich richten op de nieuwste innovatieve ontwerpen. Elk merk neemt zijn eigen marketingbeslissingen. De advertenties worden met regelmatige tussenpozen uitgezonden op kanalen die voornamelijk door jongeren worden bekeken, om de bekendheid ervan te vergroten.

MARKTSEGMENT

De ontwerpers van H&M ontwerpen modieuze en trendy kledingproducten van respectabele kwaliteit. Hun productlijn omvat t-shirts, modieuze overhemden, vesten, jeans, broeken, onderkleding, jurken, jassen, schoenen, portemonnees, sieraden en andere modieuze trendy accessoires. H&M is in staat om hun consumenten kleding van goede kwaliteit aan te bieden tegen een economisch vriendelijke prijs. Hennes & Maurtiz is in staat om producten van uitstekende kwaliteit te leveren voor een lage prijs dankzij de 16 reductie van een tussenpersoon die het materiaal voor het bedrijf koopt en het materiaal tegen een hogere marge verkoopt. H&M koopt hun kledingstoffen in bulk rechtstreeks bij de leveranciers (H&M Clothing, 2009). Volgens het bedrijfsrapport van Reference USA (2009) is H&M voornamelijk actief in Noord-Amerika, Europa en Azië en is het hoofdkantoor van het bedrijf gevestigd in Stockholm, Zweden. H&M heeft zijn winkels gestationeerd in zeer winstgevende steden over de hele wereld om de meeste voordelen voor het bedrijf te behalen. De promotiestrategie van Hennes & Mauritzs omvat mobiele marketing via sms-berichten, beroemdheden, liefdadigheidsinstellingen en populaire muziekartiesten (Butcher, 2009). Voor het marketingplan van onze groep voor H&M merkten we allemaal dat hun reclame minimaal is. Hiervoor heeft onze groep besloten dat H&M meer van hun bedrijfsbudget in meer advertenties moet stoppen; adverteren in meer op tieners en begin twintig gerichte tijdschriften, Facebook, evenals op tienergekke chatwebsites. Bij deze advertenties moet het belangrijkste aandachtspunt van het bedrijf de prijsstelling zijn om consumenten geïnteresseerd te krijgen in het merk. Onze groep besloot ook dat het bedrijf zijn locatiewinkels in de VS moest uitbreiden. Voor de producten die in de Verenigde Staten worden verkocht, zou er in elke winkel een kleine selectie moeten zijn die is gewijd aan een modecollectie. Op deze manier houdt het de consumenten geïnteresseerd in nieuwe items en overtuigt het hen om meer geïnteresseerd te raken in het merk zelf door misschien de website van het bedrijf te bekijken om te zien of ze meer modieuze items kunnen krijgen. Vanaf nu zijn er bijna twee keer zoveel winkels in Europa en een online winkel, terwijl de VS slechts enkele winkels heeft aan de west- en oostkust. H&M heeft tot nu toe bewezen behoorlijk succesvol te zijn in de Verenigde Staten, maar zou veel succesvoller kunnen zijn met een online winkel. Het openen van een online website voor Amerikanen zou een grote impact hebben op de verkoop en het merkimago.

Zara behoort tot de Inditex-groep. Het staat bekend om zijn perfecte combinatie van hoogwaardige, chique kleding tegen betaalbare prijzen. Het is deze kwaliteit van het merk die het tot een modemerk maakt voor iedereen. Zara is een milieuvriendelijk bedrijf. Het is een van de weinige merken waarvan bekend is dat ze 100% gifvrije kleding produceren. Zara staat erom bekend de laatste modetrends op de markt te brengen. Zara reageert snel op wensen van klanten en veranderende voorkeuren. Het heeft het begrip 'fast fashion' geïntroduceerd. Hun missie is om zich zo snel mogelijk aan te passen aan wat de klanten willen, door hen duurzame mode aan te bieden. De visie van Inditex is om al haar klanten producten van de hoogste kwaliteit aan te bieden en tegelijkertijd te streven naar een duurzame bedrijfsvoering. Zara heeft haar strategie opgebouwd rond consumententrends en kan zich daarom snel aanpassen aan de veranderende smaak van haar klanten. Daartoe heeft het Spaanse merk, zoals in het hele rapport wordt uitgelegd, een zeer efficiënte toeleveringsketen ontwikkeld die het op de markt brengen van nieuwe mode mogelijk maakt zodra de trend is gecreëerd. Kortom, de strategie van Zara is gebaseerd op snelheid en flexibiliteit. Zara gaf echter weinig geld uit aan reclame. Zijn winkels zijn de belangrijkste reclameclaim, samen met mond-tot-mondreclame, de sleutel tot zijn expansie over de hele wereld. Het heeft ook een andere prijsstrategie, afhankelijk van het land.

[...]

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Rev. Porsche Oberbrunner

Last Updated: 11/26/2023

Views: 5811

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rev. Porsche Oberbrunner

Birthday: 1994-06-25

Address: Suite 153 582 Lubowitz Walks, Port Alfredoborough, IN 72879-2838

Phone: +128413562823324

Job: IT Strategist

Hobby: Video gaming, Basketball, Web surfing, Book restoration, Jogging, Shooting, Fishing

Introduction: My name is Rev. Porsche Oberbrunner, I am a zany, graceful, talented, witty, determined, shiny, enchanting person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.